Vzťahy, vzťahy, aaach tie vzťahy a ... opäť vzťahy

Autor: Peter Minarčík | 26.5.2015 o 12:00 | Karma článku: 5,56 | Prečítané:  517x

Áno, ako o čom inom písať?! Vťahy nám určujú všetko... a aby som vás nedostal do omylu, samozrejme píšem o ... bože, koľko prívlastkov mi teraz napadá... ľúbostné, milenecké,  partnerské... proste o týchto vzťahoch. (úsmev)

Takže vzťahy nám určujú všetko: naše myslenie, naše nálady doma, v práci, na nejakom krúžku, v posilke. Vzťahy nám určujú čo práve chceme počúvať, pozerať, načo máme náladu.

V prvom rade, reálne vzťahy majú na míle ďaleko od tých filmových a prezentovaných, kde je hlavný hrdina macho a hlavná hrdinka nebezpečne tvrdo emancipovaná. V reálnom vzťahu si človek  napr. dáva pozor na to, čo povie, aby sa to partnera nedotklo, nakoľko mu na ňom záleží, nechce ho uraziť a pozoruje, ako bude partner reagovať na danú skutočnosť. Alebo na druhej strane minimalizujete možnosť hádky alebo nedorozumenia. (smiech)

V reálnom partnerstve beriete ohľad na partnera, aby sa cítil vo vašej spoločnosti v pohode, aby mal aj on radosť z toho, že môže byť s vami. V reálnom partnerstve kašlete na to, kto v hádkach výjde ako morálny víťaz. Záleží vám hlavne na tom, aby sa spor urovnal, aby bolo minimálne tak, ako bolo predtým, aby ste znovu nadobudli vzájomný súlad a váženie si partnera, aby ste sa znovu objímali, aby ste znovu spali v noci "na lyžičky". 

Práve preto, a taktiež preto, aby sme si všetci uvedomili, že v podstate v každom zdravom vzťahu sú problémy a občasné hádky, práve preto chcem písať aj v ďalších častiach o vzťahoch...rozoberať ich, pitvať, ukázať mužský pohľad na situácie vo vzťahoch (ten mi najlepšie ide) a taktiež ako zhruba myslíme a odhadujeme situáciu my, muži.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Pánik potvrdil skvelú formu

Útočník získal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?